Ndërlidhjet

ZAGREB


Në Kroaci filloi sot konferenca dy ditore ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit dhe Bashkimit Evropian, ku diskutohet për forcimin e bashkëpunimit në rajonin që synon anëtarësimin në BE. Pjesëmarrës përfaqësuesit e Shqipërisë, Bosnjes, Maqedonisë, Serbisë etj.
Nesër të pranishmëve do t'iu bashkangjiten edhe kancelarja gjermane Angela Merkel, kryetari i Komisionit Evropian Hoze Manuel Barroso si dhe nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit Nicolas Burns.
XS
SM
MD
LG