Ndërlidhjet

NJU XHERSI


Autoritetet federale thanë se gjashtë myslimanët, ndër ta edhe katër shqiptarë, të dyshuar për komplot për masakrimin e ushtarëve amerikanë në bazën ushtarake në Fort Dix, ishin pothuajse para aktit të kryerjes së sulmit. "Mendoj se ata ishin në shkallën e fundit të planifikimit", tha prokurori i Shteteve të Bashkuara, Christopher Christie. Sipas tij "ata ishin stërvitur, kishin pasur harta dhe ishin shumë afër për ndërmarrjen e sulmit.
XS
SM
MD
LG