Ndërlidhjet

DIBËR


Lajmi se tre nga personat që përgatisnin sulmin terrorist në Nju Xhersi të Shteteve të Bashkuara janë shqiptar nga Dibra ka hasur në indinjatë të thellë në Maqedoni. Këshilli i komunës së Dibrës, aktin e ka quajtur të shëmtuar dhe terrorist, ndërsa në një seancë të jashtëzakonshme të Këshillit i është dhënë mbëshjetje e fuqishme SHBA-ve në luftën kundër terrorizimit.
Aktin e kanë dënuar edhe Myftiu i qytetit si dhe të gjitha institucionet shtetërore dhe partitë politike.
XS
SM
MD
LG