Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri Agim Çeku tha në Forumin Ndërkombëtar Ekonomik të Krans Montanës në Tiranë se Kosova është duke pritur rezolutën e Kombeve të Bashkuara, e cila i jep fund paqartësisë. Ai tha se plani i presidentit Martti Ahtisaarit është rruga drejt pavarësisë, si e vetmja zgjidhje për Kosovën.
Kryeministri Çeku tha se Kosova dhe vendet e rajonit me përkushtim dhe bashkëpunim duhet të shkojnë drejt integrimin evropian.
XS
SM
MD
LG