Ndërlidhjet

MOSKË


Presidentët e Shteteve të Bashkuara dhe të Rusisë George Bush dhe Vladimir Putin folën sot përmes telefonit rreth përgatitjeve për takimin e G 8 –ës, që do të mbahet gjatë qershorit në Gjermani. Kremlini njoftoi se në qendër të bisedës ishin edhe raportet ndërmjet dy vendeve si dhe disa çështje tjera të raporteve ndërkombëtare.
Zëdhënësi i Kremlinit, Alexei Gromov tha se biseda është zhvilluar me kërkesë të administratës amerikane.
XS
SM
MD
LG