Ndërlidhjet

DUBAI


Shteti Islamik i Irakut, një grup i kryengritësve i lidhur me Al Kaidën postoi në internet një video me pamjet e vrasjeve të nëntë oficerëve ushtarakë dhe policorë, që i kishin marrë peng. Në xhirim shihet një militant duke i qëlluar në kokë me revole derisa pengjet ishin të gjunjëzuar. Militantët thanë se vrasjet janë bërë pasi qeveria irakiane nuk i kishte femrat synite nga burgjet irakiane, ashtu siç kishte kërkuar grupi.
XS
SM
MD
LG