Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri në largim i Britanisë së Madhe Tony Blair, i ofroi mbështetje zyrtare ministrit aktual të financave Gordon Broun që të bëhet pasardhës i tij.
"Ai ka fuqi, përvojë dhe gjykim për t'u bërë kryeministër. E di se ai është i përcaktuar të çojë përpara modernizimin e ekonomisë" tha Blair, i cili do të largohet nga posti më 27 qershor.
XS
SM
MD
LG