Ndërlidhjet

KABUL


Komandanti i forcave të NATO-s në Afganistan konfirmoi se ka pasur civilë të vrarë gjatë betejës ndërmjet forcave amerikane dhe talebanëve në Afganistanin jugor. Gjenerali Dan McNeill tha se kanë filluar hetimet rreth betejës së 8 majit në krahinën Helmand. Zyrtarët thanë se janë vrarë 21 civilë, përfshirë gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG