Ndërlidhjet

LONDËR


Ministri britanik i financave, Gordon Brown e ka shpallur sot kandidaturën e tij për lider të ri të Partisë Laburiste dhe për kryeminsitër. Me këtë rast ai u shprehë edhe për kryeminsitrin aktual, Tony Blair:
- Tony Blair e ka udhëhequr vendin për 10 vite me nder, me kurajo dhe me pasion. Në javët dhe muajt e ardhshëm detyra ime do të jetë që të tregoj se kam ide të reja, vizion dhe përvojë për ta fituar besimin e popullit britanik.
Dje kryeminsitri Tony Blair shpalli se do të tërhiqet në fund të muajit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG