Ndërlidhjet

NJU JORK


Gjashtë myslimanëve, prej të cilëve katër janë shqiptarë, të akuzuar për komplot për të sulmuar bazën ushtarake amerikane në Fort Dix, u është vazhduar masa e burgimit, kanë thënë sot prokurorët.
Ky vendim u mor pasi prokurorët argumentuan se ata do të mund të arratiseshin dhe se paraqisnin rrezik për komunitetin. Ata ishin arrestuar në fillim të kësaj jave, pasi, sipas agjencisë FBI ishin përpjekur për të blerë armë.
XS
SM
MD
LG