Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatorja amerikane Hillary Klinton dhe njëherësh kandidate presidenciale ka kërkuar nga Irani të lirojë akademiken amerikano iraniane Haleh Esfandieri. Klinton ka kërkuar t'i lejohet lëvizja e lirë korrespondentes së Radios Evropa e Lirë, Parnaz Azima.
XS
SM
MD
LG