Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu ka deklaruar sot se nuk e di saktë se kur Kosova do të pavarësohet, por është shprehur i sigurtë se Kosova së shpejti do ta fitojë këtë status nga bashkësia ndërkombëtare.
Gjatë një vizite në Gjilan, Sejdiu tha se procesi nëpër të cilin po kalon Kosova ishte i gjatë dhe me shumë vështirësi, por me propozimin e Ahtisaarit, këtij procesi i është afruar fundi.
Ai ka thënë se pala kosovare gjatë negociatave ka bërë disa kompromise "për ardhmërinë e Kosovës".
XS
SM
MD
LG