Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice nesër shkon për vizitë në Moskë. Agjencitë e lajmeve raportojnë se tema qendrore të takimeve të zonjës Rice me zyrtarët më të lartë rusë do të jenë sistemi amerikan i mbrojtjes raketore në Evropë dhe çështja e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG