Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mijëra qytetarë të Serbisë kanë dalë mbrëmë nëpër rrugët e Beogradit dhe të qyteteve të tjera për të kremtuar fitoren e përfaqësueses së Serbisë në këngën e Evrovizionit. Përfaqësuesja e Serbisë, Marija Sherifoviq, 23 vjeçare, ka fituar më së shumti vota. Pas fitores, ajo deklaroi se ishte e entuziazmuar:
- Një kaptinë e re është hapur për Serbinë, jo vetëm në planin muzikor. Krenohem dhe nuk e di se çka të them më tepër, deklaroi Marija Sherifoviq pas fitores në Evrovizion.
Në vendin dytë u plasua Ukraina ndërsa në të tretin Rusia.
XS
SM
MD
LG