Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga dy shpërthime sot në Irak janë vrarë së paku 67 vetë, ka njoftuar policia. Nga shpërthimi i një makine – bombë në qytetin Makhmour, në veri të Irakut, janë vrarë 50 vetë dhe janë plagosur shumë të tjerë. Shpërthimi ndodhi afër ndërtesës ku gjendet selia e partisë politike të kurdëve. Ndërsa, nga një sulm i këtillë në Bagdad janë vrarë së paku 17 vetë.
XS
SM
MD
LG