Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e Afganistanit dhe ato ndërkombëtare kanë vrarë dje 55 talibanë të dyshuar afër kufirit me Pakistanin në provincën Paktia. Gjatë këtij operacioni është vrarë edhe një polic. Në një zhvillim tjetër, në Nangarhar, një polic afgan është vrarë nga shpërthimi i një bombe.
XS
SM
MD
LG