Ndërlidhjet

ATHINË


Dy të rinj nga Shqipëria dhe Gjeorgjia kanë humbur jetën në një grindje në qytetin e Selanikut. Policia tha se mbi 20 të rinj nga dy vendet, mbrëmë kanë marrë pjesë në zënkën në një zonë të banuar me imigrantë nga Shqipëria dhe vendet e ish Bashkimit Sovjetik. Gjeorgjiani është vrarë në vend, ndërsa i riu shqiptar ka vdekur në spital.
Policia greke ka arrestuar pesë persona.
XS
SM
MD
LG