Ndërlidhjet

MOSKË


Agjencitë ruse të lajmeve njoftuan se 10 persona e kanë humbur jetën nga shpërthimi në një kafene në qytetin Orsk, në jug të Rusisë.
Ministria e Emergjencave tha se nga shpërthimi dhe zjarri që pasoi, është shkatërruar pothuaj e gjithë ndërtesa. Zyrtarët thanë se nuk janë të sigurtë për shkakun e shpërthimit, por shprehën dyshime se mund të ketë ndodhur për të mbuluar një vrasje.
XS
SM
MD
LG