Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sot në Bruksel, ministrat e Jashtëm të BE-së po diskutojnë për zhvillimet në Kosovë, Serbi dhe në Lindjen e Mesme. Ministrat e Mbrojtjes pritet t'i finalizojnë planet për operacionet e policisë së BE-së në Kosovën e pas statusit.
Në Bruksel qëndron edhe presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu.
Sejdiu takohet sot në Bruksel me shefin e diplomacisë së Afrikës së Jugut, vend i cili është anëtar jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG