Ndërlidhjet

AKBA – JORDANI


Nënpresidenti amerikn Dik Cejni përfundoi turneun në Lindjen e Mesme, turne që synonte marrjen e mbështetjes për Irakun.
Njëherësh vizita synonte dhe uljen e ndikimit iranian në rajon.
XS
SM
MD
LG