Ndërlidhjet

GAZA


Fraksionet rivale palestineze, Hamas dhe Fatah kanë arritur marrëveshje për armëpushim pas shpërthimit të dhunës që rezultoi me 4 palestinezë të vrarë dhe mbi 10 të plagosur. Armëpushimi u arrit me ndërmjetësimin e Egjiptit.
Në zhvillime tjera, dy grupe izraelite për të drejtat e njeriut akuzuan Izraelin se ka vendosur kufizime të rënda, të cilat bëjnë që mijëra palestinezë të braktisin shtëpitë e tyre në Hebron të Bregut Perëndimor.
XS
SM
MD
LG