Ndërlidhjet

STOKHOLM


Një ushtarake suedeze dyshohet të ketë nxjerrë informacione sekrete rreth misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë.
Besohet se ajo ia ka dhënë informacionet një spiuni serb, i cili ishte dhe i dashuri i saj.
Oficerja suedeze i ka dërguar mesazhe elektronike me detaje rreth forcave të KFOR-it të dashurit të saj serb, që punonte si përkthyes për misionin e Kombeve të Bashkuara. Ajo deklaroi se nuk e dinte se i dashuri i saj ishte spiun.
XS
SM
MD
LG