Ndërlidhjet

PODGORICË


18 shqiptarë, tre prej të cilëve shtetas amerikan, kanë dalë sot para gjykatës në Podgoricë nën akuzat se planifikonin sulme terroriste dhe kryengritje të armatosur në vend.
Gjon Devukaj, një prej të tetembëdhjetëve tha se qe i pafajshëm duke shtuar se ishte "qytetar besnik i Malit të Zi".
Ai akuzoi policinë për keqtrajtime gjatë arrestimit. Tre shqiptaro-amerikanët, që prej vitesh jetonin në Micigan u arrestuan derisa ishin me pushime në Mal të Zi.
XS
SM
MD
LG