Ndërlidhjet

VARSHAVË


Zyrtarët amerikanë dhe polakë kanë filluar bisedimet rreth vendosjes së një pjese të mbrojtjes raketore amerikane në Poloni.
Në Ceki zyrtarët amerikanë vizituan një bazë ushtarake në jugperëndim të Pragës.
Rusia kundërshton fuqimisht planet për vendosjen e mbrojtjes raketore amerikane në Evropë.
XS
SM
MD
LG