Ndërlidhjet

BAGDAD


Një grup i lidhur me Al Kaidën në Irak ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara të ndërpresin kërkimet për tre ushtarët e humbur. Sipas grupit në fjalë ka vetëm një rrugë për kthimin e tyre të sigurtë .
Trupat amerikane të mbështetura dhe nga forcat ajrore nga e shtuna vazhdojnë kërkimet për tre ushtarët e humbur.
Gjatë ditës në Irak së paku 9 persona kanë vdekur, përfshi dhe një ushtar danez.
XS
SM
MD
LG