Ndërlidhjet

KABUL


Raportet nga kufiri pakistanezo-afgan flasin se trupat amerikane janë gjendur në mes të zjarrit derisa përpiqeshin të ndërmjetësonin për armëpushim mes trupave qeveritare të të dy vendeve.
Informacionet janë kundërthënëse derisa burimet afgane pohojnë se një ushtar pakistanez ka hapur zjarr ndaj trupave amerikane, të cilat i janë kundërpërgjigjur.
Burimet pakistaneze flasin për dy ushtarë të vrarë, një amerikan dhe një pakistanez.
XS
SM
MD
LG