Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri në largim i Britanisë së Madhe Tony Blair udhëton për në Uashington, ku nesër do të takohet me presidentin e Shteteve të Bashkuara George Bush. Takimi dy ditësh pritet të fokusohet në sfidat e fundit në Irak dhe në Afganistan.
Dy liderët gjithashtu do të përgatiten për samitin e G 8 në Gjermani, me 7-8 qershor.
Javën e kaluar Blair paralajmëroi se me do të largohet nga posti me 27 qershor, pas 10 viteve si kryeministër.
XS
SM
MD
LG