Ndërlidhjet

BAGDAD


Shtatë persona u vranë në përleshjet ndërmjet militantëve të klerikut radikal Muqtada al Sadr dhe forcave irakiane të sigurisë, në Al – Nasirija. Burimet zyrtare thanë se pesë nga të vrarët janë civilë, ndërsa dy të tjerë janë ushtarë irakianë.
XS
SM
MD
LG