Ndërlidhjet

GAZË


Persona të armatosur kanë sulmuar shtëpinë e kreut të sigurisë të Lëvizjes Fatah në Gazë, duke shkaktuar vdekjen e së paku pesë rojave.
Sulme me mortaja ka pasur dhe kundër zyrës së presidentit të Autoritetit palestinez, Mahmoud Abbas, por pa viktima.
Gjithashtu janë sulmuar edhe pozicionet e Hamasit në Ministrinë e Brendshme.
Të martën 16 palestinezë kanë vdekur, në luftimet ndërmjet grupimeve palestineze Hamas dhe Fatah.
XS
SM
MD
LG