Ndërlidhjet

MANILË


Të paktën shtatë ushtarë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën në pjesën veriore të Filipineve, në sulmin e guerilëve komunistë. Zëdhënësi i ushtrisë tha se sulmi ndodhi në krahinën Abra, pas mbajtjes së zgjedhjeve lokale dhe të përgjithshme.
XS
SM
MD
LG