Ndërlidhjet

KANË


Në qytetin bregdetar francez Kanë sot u hap festivali i 60-të ndërkombëtar i filmit, ku 22 vende nga Azia, Evropa, Amerika Latine dhe Hollivudi do të konkurojnë për Palmën e Artë. Gjatë 12 ditëve të festivalit, do të shfaqen gjithasejt 64 filma, përfshirë disa nga Rusia dhe Evropa Qendrore.
Festivali i Kanës konsiderohet si festivali më prestigjioz i filmit në botë.
XS
SM
MD
LG