Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Prishtinë po qëndron për vizitë kryeminsitri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski. Ai do të takohet me kryeadministratorin e Kosovës, Joachim Ruecker, me presidentin Fatmir Sejdiu dhe me kryeministrin Agim Çeku. Po sot, në Prishtinë pritet të arrijë edhe ministri i jashtëm i Shqipërisë, Lulzim Basha, i cili do të zhvilloj takime me zyrtarët e lartë vendës dhe ndërkombëtarë.
XS
SM
MD
LG