Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Së paku 25 palestinezë janë vrarë gjatë ditës së djeshme në luftimet ndërmjet grupeve rivale Hamas dhe Fatah. Poashtu, njoftohet se Izraeli ndërmori një sulm të fuqishëm ajror kundër një ndërtese që shfrytëzohej nga Forca Ekzekutive e Hamasit në qytetin Rafah, pasi militantët palestinezë sulmuan me predha pjesën jugore të Izraelit. Nga sulmi ajror izraelit u vranë katër militantë palestinezë.
XS
SM
MD
LG