Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shtetevetë Bashkuara, George Bush sot më vonë gjatë ditës në Shtëpinë e Bardhë takohet me kryeministrin britanik, Tony Blair. Pritet që të diskutohet për Irakun, Lindjen e Mesme dhe për çështjen e ndryshimeve klimatike, para samitit të G-8-tës, muajin e ardhshëm. Ky do të jetë udhëtimi i fundit i zotit Blair në Uashington si kryeministër, pasi ai ka paralajmëruar se më 27 qershor do të tërhiqet nga posti aktual.
XS
SM
MD
LG