Ndërlidhjet

MONT LAUREL


Agron Abdullahu, njëri nga gjashtë të arrestuarit për komplot në bazën ushtarake amerikane Fort Dix, kishte rolin më të vogël në planifikimin e sulmeve, tha prokuroria. Ai thuhet se nuk synonte të vriste askend, por kishte mbajtur dhe kishte mësuar të tjerët të përdornin armët.
Grupi, në mesin e të cilëve katër shqiptarë, u arrestua me 7 maj dhe akuzohet për planifikim të sulmit që synonte vrasjen e personelit ushtarak.
XS
SM
MD
LG