Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës ka ndarë dy milionë euro për kthimin e të zhvendosurve në zonat urbane, tha sot zëvendëskryeministri Lutfi Haziri. Ai tha se në adresë të qeverisë kanë arritur 160 kërkesa dhe është vendosur që të pranohen kërkesat nga katër komuna: Vushtria, Fushë Kosova, Klina dhe Prizreni.
XS
SM
MD
LG