Ndërlidhjet

KANDAHAR


Ministri për informacion i Afganistanit u plagos kur një sulmues vetëvrasës u përplas në veturën me të cilën udhëtonte, në krahinën Kandahar të Afganistanit. Tre civilë u vranë në këtë sulm. Ministri Karim Khurram u plagos në fytyrë dhe po trajtohet në spital.
XS
SM
MD
LG