Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha sot se presidenti i Bankës Botërore Paul Volfovitz interesohet për atë që është më e mira për bankën. Volfovitz raportohet se mund të largohet nga posti pas skandalit etik rreth të dashurës së tij. Bush tha se e admiron Volfovitzin dhe shprehu keqardhje për rastin.
XS
SM
MD
LG