Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi se tre ushtarë të saj janë vrarë dhe një tjetër është plagosur, kur patrulla e tyre kishte shkelur në bombë, dje në qytetin Al Musajib, në jug të Bagdadit.
Ndërkohë, ushtria irakiane njoftoi se rreth 50 kryengritës sulmuan sot bazën e koalicionit në Bakuba dhe gjatë betejës u vranë gjashtë militantë.
XS
SM
MD
LG