Ndërlidhjet

KABUL


Kryeministri danez Anders Fogh Rasmussen i ka dorëzuar presidentit afgan Hamid Kharzai rreth 4 mijë artefakte të lashta arkeologjike. Artefaktet ishin sekuestruar nga policia kufitare e Danimarkës gjatë viteve të kaluara. Disa nga figurat dhe monedhat janë më të vjetra se 2.100 vjet, dhe tash do të ekspozohen në Muzeun Kombëtar të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG