Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Kopshtin zoologjik në Roterdam të Holandës e kaploi paniku pasi një gorillë u lirua nga kafazi i saj, e sulmoi një grua dhe kaloi nëpër masën që gjendej në një kafene. Por, punonjësit e kopshtit zoologjik e zunë gorillën 11 vjeçare, me emrin Bokito dhe thanë se ajo mund ta ketë pasur ndjenjën se ishte e këcënuar në momentin kur e ka shpërthyer kafazin. Askush nuk kishte pësuar lëndime gjatë këtij incidenti.
XS
SM
MD
LG