Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Lulzim Basha, përmbyll sot qëndrimin tre ditor në Kosvë me vizitën që po i bën memorialit kushtuar familjes Jashari në Prekaz.
Basha, në të parën vizitë në Kosovë nga ardhja në krye të diplomacisë së Shqipërisë, është takuar me të gjithë përfaqësuesit e institucioneve dhe spektrit politik të Kosovës. Ai ka përsëritur mbështetjen e Tiranës për pavarësinë e Kosovës dhe ka kërkuar nga klasa politike në Kosovë ta ruajë unitetin.
XS
SM
MD
LG