Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri britanik Tony Blair ka arritur në Bagdad, në një vizitë të paparalajmëruar. Ai po takohet me presidentin Xhalal Talabani dhe kryeministrin Nuri al Maliki, derisa cështjet e sigurisë do jenë në qendër të takimeve.
Kjo është vizita e fundit e Blair në Irak në postin e kryeministrit, post që Blair pritet ta lërë në 27 qershor.
Blair ka qenë një nga mbështetësit më të fuqishëm të ndërhyrjes ushtarake në Irak.
XS
SM
MD
LG