Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Iraku duhet të tregojë se ka përmirësim në planin e sigurisë, pajtimit kombëtar dhe reformat ekonomike, nëse dëshiron t'i falen borxhet që kapin një vlerë prej miliarda dollarësh, tha ambasadori amerikan në organizatën botërore, Zalmay Khalilzad .
Ai shtoi se vendet të cilave iu detyrohet Iraku nuk do t'i falin borxhet pa parë shenja të përparimit.
XS
SM
MD
LG