Ndërlidhjet

CELIABINSK


"Rusia tjetër", grupimi i opozitës ruse, ka vendosur të mos marrë parasysh ndalimin që i është bërë protestës së planifikuar prej tyre në qytetin Celiabinsk nga autoritetet.
Rreth 200-300 persona morrën pjesë në protestat e djeshme në Samara derisa mbahej takimi Rusi-Bashkimi Evropian.
Policia nuk lejoi udhëheqësit e opozitës të shkonin në Samara.
Në vazhdimësi autoritetet ruse nuk po lejojnë protestat e opozitës dhe po arrestojnë drejtuesit e tyre.
XS
SM
MD
LG