Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Iraku duhet të tregojë se ka përmirësim në planin e sigurisë, pajtimit kombëtar dhe reformat ekonomike, nëse dëshiron t'i falen borxhet që kapin një vlerë prej miliarda dollarësh, tha ambasadori amerikan në organizatën botërore, Zalmay Khalilzad.
Ai shtoi se vendet, të cilave iu detyrohet Iraku, nuk do t'i falin borxhet pa parë shenja të përparimit.
XS
SM
MD
LG