Ndërlidhjet

KABUL


Tre ushtarë gjermanë dhe katër civilë vdiqën, ndërsa 16 veta u plagosën sot nga një sulm vetëvrasës në tregun e provincës afgane Kunduz. Përgjegjësinë për sulmin e mori një komandant taliban.
Ndërkaq 70 talebanë janë vrarë nga sulmet e forcave amerikane dhe atyre afgane në lindje të Afganistanit gjatë 24 orëve të fundit.
XS
SM
MD
LG