Ndërlidhjet

TRIPOLI


Të paktën 11 persona, shtatë prej të cilëve ushtarë, janë vrarë në luftimet e sotme me militantët islamikë që dyshohet se kanë lidhje me Al Kaidën, njoftuan zyrtarët përgjegjës për siguri në Liban. Përleshjet ndodhën në qytetin verior Tripoli, në dhe rreth një kampi refugjatësh palestinezë.
Agjencia e lajmeve Associated Press i cilësoi luftimet më të ashpëra në dy dekadat e fundit.
XS
SM
MD
LG