Ndërlidhjet

DILI


Fituesi i çmimit Nobel për Paqe Jose Ramos Horta dha betimin si president i Timorit Lindor. Ai u zotua se do të bashkojë kombin në kohën e grindjeve dhe paqartësisë. Horta është presidenti i dytë i Timorit Lindor, që nga pavarësimi në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG