Ndërlidhjet

BEJRUT


Zyrtarë të sigurisë thonë se 19 vetë janë vrarë në përleshjet e sotme ndërmjet trupave të Libanit dhe militantëve të ndërlidhur me al-Kaidën në veri të këtij vendi. Prej agimit të sotëm, armata libaneze ka luftuar kundër anëtarëve të grupit militant Fatah al-Islam brenda dhe përreth qytetit libanez Tripoli. Nga këto përleshje janë vrarë 11 ushtarë. Siria i ka mbyllur vendkalimet kufitare me Libanin për shkak të dhunës.
XS
SM
MD
LG